fbpx

Łowicka debata wyborcza już za nami

Łowicka debata wyborcza za nami.

Dzięki uprzejmości właściciela Hotel Eco Łowicz czterech kandydatów na burmistrza Łowicza przeprowadziło 2-godzinną dyskusję o swoich pomysłach na Łowicz.
300 osób na widowni i 500 obserwujących to wydarzenie online dowodzi, że wyborcy byli żywo zainteresowani merytoryczną rozmową, która niejako podsumowuje tegoroczną kampanię wyborczą.

Tworcy Projektu Burmistrz Łowicza we wcześniejszych publikacjach internetowych również apelowali o debatę wyborczą.

Panowie Kandydaci Krzysztof Jan Kaliński – Burmistrz Miasta Łowicza, Paweł Kolas – Kandydat na Burmistrza Miasta Łowicza, Mariusz Siewiera Twoim Burmistrzem, Michał Sobczak udowodnili, że szanują zarówno wyborców jak i siebie nawzajem.

Taka postawa jest postawą godną kandydata na urząd burmistrza. Brawo!

Na udział w debacie nie zgodził się popierany przez PiS Pan Jakub Wolski Burmistrz Wolski, argumentując swoją nieobecność brakiem obiektywnej relacji medialnej i innymi planami wyborczymi (grill wyborczy).
Obydwa argumenty wydają sie chybione – debata transmitowana była live na neutralnym kanale YT a o planach zorganizowania grilla z wyborcami sztab Pana Wolskiego poinformował kiedy znana już była wstępna data debaty.
W moim subuektywnym odczuciu jako wyborcy jest to świadome unikanie debaty. Tym bardziej, że kandydat PiS nie uczestniczył również we wcześniejszej debacie zorganizowanej przez Radio Łódź.

Ocenę jakości samej debaty a także ocenę wystąpień poszczególnych kandydatów należy pozostawić wyborcom.
Najważniejsze, że mieliśmy okazję zobaczyć jak kandydaci radzą sobie z presją, z zaskakujacymi czasem pytaniami, a także mogliśmy poznać ich poglądy jak rozwiązać najważniejsze łowickie problemy.

W dobie postpolityki, okrągłych haseł i rzeczywistości obrazkowej takie spotkanie i rozmowa to wartość sama w sobie.

Radio Victoria “Między Łodzią a Warszawą” Łowicz NaszeMiasto.pl lowicz24.eu Łowiczanin.info

Dodaj komentarz